Op de website van D66 Nieuwkoop is te lezen dat de partij zich grote zorgen maakt over voorgenomen verdere bezuinigingen op het lokale onderwijs. In dit verband willen wij onze lezers onderstaande publicatie dan ook niet onthouden.

Lokale logopedisten hebben in een brandbrief geschreven zich zorgen te maken over mogelijke bezuinigingen.
In regionaal verband wordt er namelijk gezocht naar posten om op te bezuinigen. Eén van de posten die naar voren is gekomen is de preventieve logopedie op lokale basisscholen. D66 Nieuwkoop raadslid Jop van der Pijl en fractieassistent Mike Verlaan zijn daarom in actie gekomen en hebben vragen gesteld aan het Nieuwkoopse college.

Voor het lokale onderwijs zijn de logopedisten heel erg waardevol. Kinderen krijgen een vroege check en kunnen daarom als ze jong zijn sneller en effectiever worden geholpen, dit voorkomt veel problemen in de toekomst (preventieve logopedie).
‘In een steeds taalarmer wordende omgeving is het van groot belang dat je op jonge leeftijd uit je woorden leert komen’, zegt D66 raadslid Jop van der Pijl. Tegelijkertijd is er sprake van een ‘zorgverstopping’ binnen de logopedie op latere leeftijd. Preventieve logopedie op scholen vangt veel problemen op een vroeger stadium op en voorkomt dat mensen later op een wachtlijst komen te staan.

Het kabinet wil een gigantische 2 miljard euro bezuinigen op het onderwijs. Dit betekent minder ondersteuning op de basis- en middelbare school, minder gelijke kansen in het onderwijs en minder ruimte voor innovatie en wetenschappelijk onderzoek.
De fractie van D66 Nieuwkoop is van mening dat er landelijk exorbitant en asociaal wordt bezuinigd op het onderwijs. Nóg een extra klap ziet de D66 Nieuwkoop fractie als iets enorm onwenselijks.
Het Nieuwkoopse college heeft een maand de tijd om op de vragen te reageren. De antwoorden zullen waarschijnlijk eind januari met de gemeenteraad worden gedeeld. De Nieuwkoopse D66 fractie heeft gevraagd of het mogelijk is lokaal tóch door te blijven gaan met de preventieve logopedie wanneer regionaal wordt besloten erop te gaan bezuinigen.

Voor meer informatie: www.d66.nl/nieuwkoop

Geef een reactie

Anonieme reacties worden NIET geplaatst! | Vul s.v.p. een geldig en bestaand email-adres in.

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *